PŘECHOD KRKONOŠ 4 DENNÍ PŘECHOD

V termínu 11.6.2021 - 14.6.2021 / pátek - pondělí /

Krkonoše jsou geomorfologický celek a nejvyšší pohoří Česka a České vysočiny. Leží v severovýchodních Čechách a na jihu polské části Slezska. Nejvyšší horou Krkonoš i celého Česka je Sněžka ( 1 603 m. n. m. ) . Podle pověstí střeží pohoří bájný duch Krakonoš. 

Česká Republilka - Krkonošský Národní park ( KRNAP )


DETAILNÍ INFORMACE O PŘECHODU KRKONOŠ

Milí přátelé, horalové a horalky

Je před námi nová výzva v poznávání českých hor - 4 denní přechod KRKONOŠ! A co náš čeká? Harrachov s krásným okolím Mumlavských vodopádů a malebný přechod přes Slezské sedlo údolím Bílého Labe až na vrchol samotné Sněžky. A jak to bude probíhat? 


Příjezd do Harrachova je plánován v pátek 11. 6. 2021 v odpoledních hodinách. Ubytování je po celou dobu akce zajištěno v hotelech včetně večeře a snídaně. První ubytování se nachází v Harrachově, odkud také budeme v sobotu 12. 6. 2021 ráno vycházet. Půjdeme po modré turistické značce okolo Mumlavského vodopádu, poté se dostaneme až na hřeben Krkonoš, následně budeme míjet Vysoké kolo 1 509 m. n. m., Vysoký Šišák 1 410 m. n. m. a Mužské-Dívčí kameny. Sejdeme do Slezského sedla 1 197 m. n. m., a náš první cíl bude hotel ve Špindlerově Mlýně, kde bude připraveno další ubytování. Následující den, tedy v neděli 13. 6. 2021, budeme procházet údolím Bílého Labe až k vyhlídce Kozí hřbety, dále k Luční boudě přes Úpské rašeliniště a ke Slezskému domu pod vrchol nejvyšší hory ČR Sněžky. Přes vrchol Sněžky budeme pokračovat opět do Malé Úpy, kde nás čeká již poslední nocování. V pondělí 14. 6. 2021 po snídani se budeme vracet zpět domů.


A jak náročné to bude? Celý přechod je 51,8 km dlouhý, s celkovým převýšením 3 990 m. n. m. a je rozdělen na tři noci s polopenzí. První den je naplánován na 26,9 km a druhý den na 24,9 km. Tak se na vás všechny moc těšíme a určitě si odneseme prima zážitky jako vždy!Registrace k akci ,,Přechod KRKONOŠ,, byla ukončena.. Děkujeme vám za pochopení..