Víkendový pobyt v Horní Moravě ANEB společný výstup Králického Sněžníku

V termínu 9.7.2021 - 11.7.2021 / pátek - neděle /

Králický Sněžník, zastarale také Kladský Sněžník ( polsky Śnieżnik Kłodzki ) je nejvyšší vrchol

(  1 423 m. n. m.  ) stejnojmenného pohoří, třetího nejvyššího v České republice, nacházejícího se na státní hranici s Polskem. Název hory vyplývá z dlouhého zimního období − sněhová pokrývka vydrží na vrcholu až 8 měsíců v roce.

Česká Republika - Národní přírodní rezervace Králický Sněžník


DETAILNÍ INFORMACE O VÍKENDOVÉM POBYTU

Milí přátele, horalové a horalky, je před námi další z řady našich víkendových pobytů.

 Tentokrát zavítáme do východních Čech, do Pardubického kraje, konkrétně do obce Horní Morava. A co nás čeká? Výstup na Králický Sněžník, zastarale také Kladský Sněžník. A jak to bude probíhat?

Příjezd do Horní Moravy je plánován v pátek 9.7.2021 v odpoledních hodinách. Ubytování po celou dobu víkendového pobytu je zajištěno v hotelu včetně večeře a snídaně.
Druhý den, 10.7.2021 v ranních hodinách po snídani, budeme vycházet od hotelu po žluté turistické značce (NS Králický Sněžník). Procházet budeme kolem Jubilejního památníku knížete Jana II. z Lichtenštejna, dále budeme pokračovat po žluté až k rozcestí Franciska - chata HS. Odtud již půjdeme po hřebeni po červené turistické značce až na vrchol Králického Sněžníku. Z vrcholu budeme pokračovat po červené dál k rozcestí Nad chatou Na Śnieżniku. Odtud po zelené turistické značce k Chatě "Na Sněžníku" a dále na vrchol Malého Sněžníku 1 326 m. n. m. Pokračovat budeme až k hraničnímu přechodu Horní Morava - sedlo Puchača/Jodłów. Poté po zelené tur. značce budeme procházet vrcholem Hleďsebe, Klepáč, odkud se dostaneme k hraničnímu přechodu Horní Morava/Jodłów. Po červené turistické značce po necelém 1 km se napojíme na modrou turistickou značku, po které se již dostaneme na parkoviště v obci Horní Morava. Odtud nás čeká návrat do hotelu.

V neděli 11.7.2021 po snídani se budeme vracet zpět domů.

A jak náročné to bude? Celá túra je 23,7 km dlouhá, s celkovým převýšením 2 260 m. n. m.

Tak se na vás všechny moc těšíme a určitě si odneseme prima zážitky jako vždy!


CENA VÍKENDOVÉHO POBYTU PRO DOSPĚLOU OSOBU VČETNĚ DOPRAVY, UBYTOVÁNÍ S POLOPENZÍ

( SNÍDANĚ - VEČEŘE ) V HOTELU: 3 DNY - 2 NOCI: ČINÍ: 3 550,- Kč


Registovat se lze v termínu: 3.2.2021 - 5.7.2021


Registrační Forlumář